Open Air basketball – 3.díl

Poslední, tedy třetí díl projektu „Open Air basketball“ se konal opět ve čtvrtek v areálu ZŠ Karlovy Vary Konečná. I přes nepřízeň počasí v průběhu dne se situace rapidně změnila k lepšímu, takže přítomní baskeťáci mohli využít venkovní hřiště a vše odehrát dle plánu venku. Poslední díl se týkal hráčů a hráček narozených v roce 2005 a 2006. Ty se sešli v počtu 42, což byl shodný počet jako v kole minulém. Oproti předchozím dvěma dílům aktéři vynechali štafetové soutěže, přesto se ale společně zahřáli na zápasovou teplotu a rovnou pak byli svými trenéry rozděleni do tří výkonnostních i věkových skupin. Ve vytvořených skupinách si to pak mezi sebou rozdali ve hře tři na tři na jeden koš. Opět byly vidět krásné souboje se zvýšenou fyzickou aktivitou způsobenou stářím hráčů a hráček. Přesto se ale hrálo v duchu fair play a všichni si do sytosti zahráli, což bylo i záměrem této netradiční akce. Náročný dvouhodinový program pak byl organizátorem Tomášem Holešovským vyhodnocen a všichni si už tradičně odnesli zasloužený balíček sladkostí. Všechny tři čtvrtky splnily nad míru očekávání, když se do tohoto báječného nápadu zapojilo hned 138 basketbalistů. Tento projekt tak může být hodnocen pouze kladně a snad se budou konat další podobné akce. Poděkování tak patří především metodiku Tomáši Holešovskému, dívkám BK Lokomotiva Karlovy z pomoc při organizaci a také krajskému ČBF Karlovy Vary za financování projektu.

Open Air basketball – 2.díl

Ve čtvrtek se konal druhý díl skvělého nápadu oblastního metodika ČBF Tomáše Holešovského nazvaného „Open Air basketball“. Tentokráte bohužel aktérům nepřálo počasí, takže se tento druhý díl konal v tělocvičnách ZŠ Konečná Karlovy Vary. Přes nepřízeň počasí se basketbalového odpoledne zúčastnilo 42 hráčů a hráček primárně narozených v roce 2007 a 2008. Po společné rozcvičce byli všichni baskeťáci rozděleni do sedmičlenných družstev, ve kterých si štafetově zasoutěžili. Po těchto vyrovnaných soubojích byli hráči a hráčky dle výkonnosti rozděleni do dvou skupin. V nich se rozlosovali do tříčlenných týmů, ve kterých navzájem změřili síly systémem každý s každým. V obou tělocvičnách (na čtyřech koších) tak proběhlo úctyhodných 42 utkání, ve kterých už byla vidět spousta pěkných basketbalových momentů. Všichni si tak basketbalového odpoledne maximálně užili s tím, co mají nejraději – s basketbalem. Za skvělé výkony pak byli všichni aktéři po zásluze odměněni organizátory balíčkem dobrot. Příští čtvrtek pak čeká tato ojedinělá akce na kluky a holky ročníku narození 2005 a 2006.

Open Air basketball – 1.díl

Tomáš Holešovský (oblastní metodik ČBF a trenér Lokomotivy Karlovy Vary) ve spolupráci s krajskou oblastí ČBF uspořádali ve čtvrtek první ze tří dílů basketbalových odpolední pod širým nebem nazvaných „Open Air basketball“. První díl byl pro hráče a hráčky ročníku narození 2009 a mladších, přičemž na venkovní hřiště ZŠ Konečná v Karlových Varech dorazilo 54 malých baskeťáků a baskeťaček. Všichni se společně rozcvičili a zahřáli do provozní teploty, pak si v devítičlenných družstvech zasoutěžili. Druhou a hlavní část pak věnovali děti hře 3 na 3 na jeden koš. Všichni si tak do sytosti zahráli, celé odpoledne patřičně užili a na konci byli všichni aktéři po zásluze odměněni balíčkem. Příští čtvrtek se akce bude opakovat pro ročníky 2007 a 2008…